š Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now























FMS 1:10 Ford F100 Monster Truck 2WD RTR (Only Shipped to Canada)
| Product Size | 476 x 335 x 240mm |
| Wheelbase | 294mm |
| Tire Size | D130 x W70mm |
| Ground Clearance | 45mm |
| Motor | 550 Brushed Motor |
| Steering Servo | 15kg x 1 |
| Drive System | 2WD |
| Remote Control | FS-FMS-G4P1-BS |
| Receiver | FS-FMS-R4D-ESC-BS(40A) |
| Remote Control Distance | 150m |
| Recommended Battery | 2S Lipo Battery 7.4V 3000mah 30C with XT60 Connector |
| Battery Compartment | 152 x 49.5 x 30mm |
Select Color
From $73.50
Original: $209.99
-65%FMS 1:10 Ford F100 Monster Truck 2WD RTR (Only Shipped to Canada)ā
$209.99
$73.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Product Size | 476 x 335 x 240mm |
| Wheelbase | 294mm |
| Tire Size | D130 x W70mm |
| Ground Clearance | 45mm |
| Motor | 550 Brushed Motor |
| Steering Servo | 15kg x 1 |
| Drive System | 2WD |
| Remote Control | FS-FMS-G4P1-BS |
| Receiver | FS-FMS-R4D-ESC-BS(40A) |
| Remote Control Distance | 150m |
| Recommended Battery | 2S Lipo Battery 7.4V 3000mah 30C with XT60 Connector |
| Battery Compartment | 152 x 49.5 x 30mm |

